MALÝ REPORT Z ÚSPĚŠNÉHO TAŽENÍ ČESKÉ FD FLOTILY NA AMMERSEE 2017

V posledním prodlouženém květnovém víkendu 2017 se za účasti 40 posádek (včetně 3 českých) uskutečnil již 56. ročník mezinárodního závodu FD-Eurocup na Ammersee.

Ammersee je poměrně velké jezero u Mnichova vyznačující se obvykle velmi slabým větrem a do směru velmi nestálým, což činí taktiku skutečně obtížnou. Nebýt faktu, že skuteční závodníci typu GER 202 J. Borowski, GER 87 H.P. Schwarz, NED 26 E. Kramer a GER 30 T. Schiffer jsou až na drobné výpadky neustále vepředu, nazval bych to snad i loterií. Letošní ročník tedy nebyl výjimkou, předpověď slibující slabý, proměnlivý vítr severovýchodních směrů kupodivu vyšla a tak jsme si pod téměř bezmračnou oblohou užili ve 2 závodních dnech 6 rozjížděk na hraně úpalu, smrti žízní a několika nervových zhroucení.
S těmito náročnými podmínkami si z našich posádek nejlépe poradila CZE 9 Jelínek-Hackl a zaskórvala velmi pěkné 5. místo. Na sedmém místě výsledkové listiny se na nás směje posádka CZE 21 Hrubý-Houdek. Věrni programovému prohlášení „jachting začíná od 4m/s“ jsme se závodem protrápili až do samého závěru. Tak jenom doufejme, že nenastalo u posádky falešné uspokojení po vítězství v konečném účtování EuroCupu  2016. Na jedenáctém místě se umístila loď japonských investorů Takenaka Promat CZE 11 Storch-Palkovský. V nedávné minulosti nás již přesvědčili, že dokáží načasovat formu na vrchol sezony, což bude v letošním roce Mistrovství světa v italském Scarlinu.
Přední umístění českých posádek FD dokazuje velmi slušnou mezinárodní úroveň českých dačmenářů.
Jirka Hrubý, šéftrenér ALT FD

Výsledky: Vysledky-Eurocup-Dießen-2017

Fotogalerie: https://www.flickr.com/photos/diessen/sets/72157684269151955