MEMORIÁL MUDR. LÁZNIČKY, CSc.

Aneb oslava 130 let Jachtingu v Čechách

Na přelomu srpna a září se letos konala regata spojená se vzpomínkou na MUDr. Miloše Lázničku,CSc. a uplynutí 130 let od založení jachtingu v Čechách. Tento závod pořádal opět naprosto excelentně Yacht Club Kovářov na Lipně a i tentokrát jsme se tu sešli ve složení bývalých olympijských tříd Finn, Flying Dutchman a Tornado. Pro lodní třídu Finn byl tento závod zároveň mistrovstvím republiky a závodili o trochu déle – začínali o jeden den dříve, Finnů se sešlo na startu 32. Lodní třídy Flying Dutchman – 6 lodí a Tornado – 5 lodí nastoupili do závodu v pátek 31.srpna za příjemného pozdně letního počasí a větru do 6m/s. Závodní trať byla již tradiční up and down kdy rozjížďka pro FD trvala kolem 40 minut a jelo se v příjemném svižném tempu. Nebylo pak divu že po odjetí třech rozjížděk a s malou přestávkou aby si oddechl i vítr a trochu se ustálil přišla žádost o další porci jachtingu. Po prvním dnu a čtyřech rozjížďkách byla první posádka CZE 11 – Milan Grill/ Tomáš Palkovský před CZE 7 – Jan Čutka/ Zdeněk Pavlíček pronásledovaní CZE23 – Karel Šimek/Pavel Beneš. Druhou část startovního pole tvořili CZE211 – Kleiner Otakar/Karel Novotný, CZE38 – Ota Ach-Hubner/Tomáš Vistr a CZE5 – Josef Kopecký/Vítek Soukup. Díky až neskutečnému zázemí a servisu pořadatelů si všichni krásně odpočali a do sobotních soubojů vyrazili plni sil. Sobotní dvě rozjížďky byly soubojem o první místo obě lodě se vzájemně hlídaly a svým bezchybným výkonem nakonec vše brala CZE7 – Jan Čutka/ Zdeněk Pavlíček která se stala po i vítězem závodu. Celá regata byla součástí společných oslav pořádaných ČSJ a dostalo se jí i patřičné pozornosti ze strany médií kdy jednotlivé dny byly prezentovány v ČT sport včetně rozhovorů s účastníky z jednotlivých lodních tříd a za tuto pozornost se sluší poděkovat.