Frymburský pohár Kovářov

Již potřetí jsme zavítali do pohostinného Kovářovského Yacht Clubu a i tentokrát jsme se těšili laskavému přístupu pořadatelů a krásné přátelské atmosféry spolu s dalšími bývalými olympijskými lodními třídami Finn a Tornádo. Tentokrát nás Lipno v den letního slunovratu 22.června a již první noc předvedlo co naše moře umí. Dokonce i tak důstojná loď jako je Zdendův Fobos se vydala ze své oběžné dráhy a ráno po noční buřině skončila mimo svůj slipák. Tentokrát se u vody sešlo 12 Tornád i s mezinárodní účastí, 8 Finnů a tři FD. Sobotní ráno už jen fučelo, hladina se vzdouvala v poryvech kolem 11m/s a postupně se všechny lodní třídy vydaly na vodu dle svých možností. Díky skvělému přístupu pořadatelů (profesionálnímu a maximálně flexibilnímu) se dařilo v průběhu dne startovat a odjet vše co si kdo přál. Servis dokonalý a všichni si pochvalovali závody ve všech směrech. Je hezké cítit se na kovářově jako doma.

Současně s tímto závodem bylo druhým naším úkolem dopilovat detaily pro konání našeho mistrovství a Eurocapu v září. Asi se vše podařilo společně probrat a doufáme, že příští týden v Černé finálně doladíme.

To jsem ještě chtěl… Úspěšně jsme začali jako třída FD zavádět nový systém pohárových závodů naší lodní třídy. Je to systém handicapového match-race závodu. V principu jde o rozjížďky vždy dvou posádek proti sobě, kdy vítěz v rozjížďce následující rozjížďku nemůže startovat jako kdyby měl handicap. Tento způsob jsme ověřily že je spravedlivý a všem účastníkům našich pohárů umožnuje dosáhnout maximálních výsledků. Zároveň je nutné upozornit na výhodnost vzhledem k maximálním počtům odjetých rozjížděk kdy se v naší lodní třídě zpravidla nestává že by mohl být tento systém k někomu nespravedlivý. Pevně doufáme že se tento systém závodů v rámci českého jachtingu neuchytí.