České mistrovství lodní třídy Létající holanďan zařazeno do seriálu Eurocup!

Na nechranické přehradě se v tradičním termínu 8-10.9.2017 uskuteční Mezinárodní mistrovství FD ČR. Díky výborné lokalizaci Nechranic v ervopském regionu a úspěšným jednáním s mezinárodní asociací byl historicky první Eurocup FD v čechách přidělen ALT FD. Možnosti uspořádání této významné prestižní regaty pomohly i výborné reference zahraničních účastníků z posledních mistrovství a pravidelné účasti předních českých posádek na mezinárodních FD regatách. Na letošní mistrovství ČR již byla přislíbena účast celé mezinárodní špičky. Přijeďte se podívat a podpořit české posádky v mezinárodní konkurenci! Krátké video za posledního větrného mistrovství je na odkazu: https://youtu.be/YYsMdtv00JA.

Eurocup je výběr šesti prestižních mezinárodních závodů v předních jachtařských lokalitách (např. Altea Španělsko, Medemblik Nizozemí, Kielerwoche Německo, Lago di Garda Itálie,…) a zároveň se každoročně samostatně vyhlašuje na mistrovství světa / evropy FD.
V posledním ročníku Eurocup 2016 se uskutečnilo 47 rozjížděk, ze kterých se 9 nejhorších výsledků škrtalo. Gratulujeme mnohonásobným mistrům ČR – posádce FD CZE 21 Hrubý – Houdek k vynikající mezinárodní reprezentaci a vítězství v seriálu závodů EUROCUP 2016 – výsledky zde: Eurocup2016