Garda trénink – navzdory všem rosničkářům

Tak jsme tak nějak s Romanem usoudili – po pár letech stagnace, že to musíme zase trochu nakopnout. A jak jinak, než kvalitním tréninkem. Po několika konzultacích s velmistry z Dánska – jež razej teorii – musíš tu loď večer úplně nenávidět jsme se domluvili na krátkém čtyřdenním soustředění v jachtařském ráji. Jen co se zpráva o chystaném tažení rozkřikla napříč třídou, zájem byl jako vždy extrémní. Jako trenér třídy jsem musel s těžkým srdcem spoustu zájemců odmítnout a závěrěčná finální nominace vypadala tedy takto:  po malých krůčcích ke svému zenitu se blížící  CZE – 21  a mladá nadějná, skoro by se chtělo napsat potěr třídy FD CZE – 2. V pátek tedy připřaháme a vyrážíme. Předpověď je téměř dokonalá – první tři dny chcanec a pak se uvidí. Jak známo Garda při dešti je vítr nula a drahota úplně stejná, jako při azuru. Kupodivu se shodují Norové se všema těma Aladinama a Windgurama a Windfiderama. Prostě ta chamraď byla za jedno.
Timing příjezdu máme na výbornou. Kemp je už zavřený, v pohodě parkujeme před bránou a šetříme 35 E za jednu noc. Ráno koukám na předpověď, chamraď hlásí déšť a vítr nula. Je polojasno a vítr. Jezdíme třetí oko 2,5 hod, oběd a zase 2,5 hod na vodě. A máme neděli. Předpověď chcanky zima bezvětří. Tak brzy snídáme, obloha bez mráčku a vítr pro chlapy. Tak zase třetí oko na kosatce a 2,5 hod, oběd a odpo 2,5 hod. Sotva se plazíme a docela bych i uvítal, kdyby to těm specialistům na předpovědi a věštby všeho druhu už vyšlo.
Pondělí – pro pořádek uvádím předpověď – chcanky zima bezvětří. Tak to bychom měli, dáváme třetí oko a jezdíme před Malcesine vlny. Nebe bez mráčku a vítr jakej si většina fakt už nepřeje. Zase 2,5 hod. Nenávidím loď, otěže, plachty, vítr, vodu a vůbec všechno a na odpo vyhlašuju dobrovolnej tréning. Po obědě zmírám v lehátku a nevěřícně sleduji „náš potěr“, jak si vykračuje v latexu a ve vestě k lodi.
Úterý. Meteoksindl hlásí chcanky zima bezvětří, takže zase třetí oko a hurá před Malcesine na vlny. Pak vítr trochu polevuje a jezdíme až do oběda. Odpo dáváme novou sadičku plachet od Ježíška a zkoušíme trochu trim. Tady musím zmínit, že kdo letos nakoupil, má se na co těšit. Kosatka je úplně senzační. Vítr je zbytečně silnej a nás všechno bolí, tak si odkružujem naše 2,5 hod a hurá na břeh. Balíme loď a začíná lejt jako z konve.
Jdu se podívat na Nory, Aladina a spol a trefili to zase obráceně. Odpo mělo přestat pršet a polojasno. Tak si asi dělali jen srandu.
Trenér