FD cup – Zwenkauer See, Lipsko

Ve dnech 8.10-9.10 se v Německém Zwenkau odjel závod Eicholz-Cup za účasti 18 lodí z toho dvou českých posádek a to CZE 11 Milan Grill – Tomáš Palkovský a CZE 78 Michal Novotný – Karel Novotný. Závod byl trochu neobvykle naplánován jako UP wind /DOWN wind na tři až čtyři kola.

V sobotu za velmi chladného a větrného počasí se odjeli 3 krásné rozjížďky za lehce skákajícího větru o síle okolo 8m/s.  První rozjížďku dojela posádka Grill-Palkovský na krásném třetím místě a bylo vidět, že si závody velmi užívají a samozřejmě je potěšil i skalp favoritů z proběhlého MS.  Posádka Novotný – Novotný bohužel špatně pochopila umístění cílové čáry a cíl minula, což nebyla zdaleka sama. Druhá rozjížďka byla velmi podobná CZE 11 ji dokončila na čtvrtém místě a CZE 78 již správně trefila cílovou čáru a dokončila na krásném 12 místě. Třetí rozjížďka se startovala už za větru kolem k 10m/s a posádka CZE 11 jela na špici závodního pole leč bohužel při dojezdu k první bójce došlo ke kontaktu s bójí. Ten chytrej vzadu neodhadl lépe vzdálenost od bójky a ten šikovnější v předu zase zkopal obrat, tedy trestné kolečko pro oba. Posádka CZE 78 zřejmě viděla kolizi s bójkou a nechtěla kolegy zahanbit tak si vybrala jako svůj cíl motorový člun za bójkou číslo tři a pěkně se na něj převrátila a jen duchapřítomností posádky na člunu nedošlo k žádným větším škodám ani na jedné lodi. Výsledek …..CZE 11 sedm a CZE 78 deset. V neděli se pak již nic neodjelo protože i vítr usoudil že nás nechá odpočívat.

Výsledkem tedy bylo celkové 5.místo pro posádku Grill-Palkovský a 13.místo získala posádka Novotný – Novotný.

Na Zwenkauer See vyhrála pro nás neznámá posádka GER18 Göran LANGER – Kevin GÜNTHER před GER19 Peggy BAHR – Torsten BAHR a na třetím místě skončila GER88 Kay-Uwe LÜDTKE – Kai SCHÄFERS

Milan Grill