České mistrovství lodní třídy Létající holanďan Eurocup 2017 již zná své vítěze!

Na nechranické přehradě se již v tradičním termínu 8-10.9.2017 uskutečnilo Mezinárodní mistrovství FD ČR – Eurocup 2017.
Na start se postavilo celkem 25 lodí ze 3 zemí. V příznivých jachtařských podmínkách západních větrů do 10 m/s se první závodní den odjely dvě kvalitní rozjížďky. Silný vítr prověřil jak fyzickou, tak i psychickou připravenost posádek při vyvrcholení závodní sezóny. Třetí páteční rozjížďka byla po 2 regulérních kolech díky výrazné změně větru na poslední stoupačku zrušena. Nestálý – přeskakující vítr 3-6 m/s ze západu pak již neumožnil odstartovat další naplánované rozjížďky a po více jak hodině čekání a pokusů hlavního rozhodčího Vladimíra Rozsypala o postavení kvalitní závodní dráhy se šlo na břeh.

V sobotu dopoledne nefoukalo – při čekání na vítr se uskutečnila valná hromada ALT FD. Odpoledne přišel očekávaný vítr západních směrů o síle 4-7 m/s, který umožnil odjetí dalších dvou rozjížděk s možností škrtání nejhorší. V neděli se díky nestálému větru i přes snahu závodní komise žádná rozjížďka neodstartovala.

V celkovém pořadí se na prvním místě umístila a letitý putovní pohár převzala posádka mnohonásobných mistrů ČR FD CZE 21 Jiří Hrubý – Roman Kožuch Houdek, která před blížícím se mistrovstvím světa správně načasovala formu a zvítězila ve všech 4 rozjížďkách. Na druhém místě se pak umístila mladá německá posádka GER 222 Felix Albert – Lukas Merz. Na třetím místě se po vyrovnaných výkonech zaslouženě umístila jihočeská posádka CZE 23 Karel Šimek – Pavel Beneš, kdy zkušený kormidelník a matador české třídy FD Karel Šimek získal titul mistra ČR již v roce 1975 (s Fratniškem Starým na kormidle). V českém pořadí pak bronz brala celkově čtvrtá posádka CZE 11 Petr Storch – Tomáš Palkovský.
Vedle závodní komise a pořadatelům z YCN patří velké díky za pohodový průběh celého závodu i teamu cateringu v čele s Blankou Storch.

Konečné výsledky: 

Bohatá fotogalerie je zde: https://photos.app.goo.gl/Zm1gZJnAzwTlqHy62

Videa pak zde:

MČR 2017 – Eurocup Flying Dutchman – Nechranice – 5 min spot

MČR 2017 – Eurocup Flying Dutchman – Nechranice – komplet

MMCR FD Nechranice 2017 – 1.+ 2. rozjížďka (vč. 3. zrušené) cca 20 min

MMCR FD Nechranice 2017 – 3.+ 4. rozjížďka cca 20 min