ALPSKÝ DVOJBOJ

Achensee / IDM Tegernsee v podání CZE48

Že rozhodnutí, absolvovat tyto 2 závody bylo správné, nám bylo jasné hned po příjezdu na Achensee.
Jedním slovem nádhera, všichni milí, příjemní. Dokonce i měření, kterého se Zdenek obával, proběhlo hladce. Jakmile byla na všech plachtách měřiči spatřena značka „North Sails“, přidali tam datum a podpis a tím bylo měření u konce.
I když lodí bylo přes 40, měli rozhodčí trpělivost a nejprve zkusili 2 starty bez  jakýchkoliv omezení. Pak pochopili, že takto bychom nic neodjeli, takže přitvrdili a díky tomu jsme stihli celkem 8 pěkných rozjížděk. „Paradoxně“ jsme dojeli nejlíp, když se Zdenek kochal krásnými rakušankami. Přejezd i uvítání na Tegernsee bylo v pohodě. Jediným překvapením bylo „ubytování“ na parkovišti před místním gymnáziem se sociálním zařízením ve staré Turnhalle za frekventovanou silnicí. V nové sportovní hale vedle jsou ubytovaní běženci.
Měření v pohodě, stačilo říct, že jsme přijeli z Achensee. Hlavní rozhodčí byl stejný Švýcar, jako na Achensee. I tak se startovalo zase až na 3. pokus. Během nástupu zmínili, že je možné, že se v sobotu bude startovat už v 6:30 a žertovali, že briefing by v tom případě měl být už ve 4:30, ale nakonec o brzkém startu rozhodli už v pátek večer.  Na vodu za tmy jsme s FD šli poprvé, ale vyplatilo se to, protože jsme díky tomu stihli docela větrné 3 rozjížďky. K loděnici jsme dojeli na pádla a do večera již nefouklo. Stejný scénář měl být i v neděli, ale to jsme vzhledem k dlouhé cestě před sebou vypustili. Vařený bílý buřt s preclíkem na cestu na rozloučenou super týden skvěle ukončil.

Za CZ FD posádka CZE48 Ivana Korbová

Výsledky:

https://regatta365.com/stream/results/file/5937.pdf/name/FD%20-%20Karwendelpreis%20%C3%96StMErgebnis

https://sail-fd.de/wp-content/uploads/2023/08/IDM_2023.pdf

Fotodokumentace:

https://photos.google.com/share/AF1QipNYX3FefTGYLHtWEsiDZwXqz7mcXBDPUKRj1T-wq9smFl-WuGDJAH1Z6fxZ6jJDrg?pli=1&key=UjVMVjA1UG9Ma08xck1DT1JUamxQazlnbmZhSUJR