Sezóna 2023 a pozvání na valnou hromadu ALTFD

Ahoj všichni dutchmenáři a příznivci létajících holanďanů je jaro 2023 a nezadržitelně se blíží začátek nové sezóny. Doufám že jste strávili poklidnou zimu a pomalu se již probouzíte po dlouhém zimním spánku. Oprašujete lodě, vyměňujete provázky a přešíváte neopren protože je nějaký menší než na podzim.

První závody v našem kalendáři jsou již za měsíc 27-28 května a čekají na nás Nechranice plné vody až po okraj. Také nás čeká jedna povinnost a to uspořádat Valnou hromadu s jediným bodem programu a to doplňující volbou do výboru naší asociace. Po loňském podzimu jak jsme vám již psali se uvolnilo místo po Petrovi a výbor aby mohl fungovat musí mít alespoň tři členy. Po krátkých námluvách jsou dva kandidáti a to Ivča a Kožich. Samozřejmě do valné hromady mohou přibýt i další body na jednání nicméně doplňující volba je důležitá a tak tímto oznamujeme že Valná hromada se koná v rámci prvního pohárového závodu na Nechranicích 27-28.05.2023.

Další novinkou jak jste již zaregistrovali je skutečnost že nám ČSJ na výjimku uznal nárok na pořádání mistrovství ČR o které jsme díky nesplnění podmínky účasti alespoň 10 posádek v pohárové soutěži přišli. Tuto výjimku máme pouze na letošní rok a tak Vás všechny chci požádat o účast na pohárových závodech pokud chcete aby Létající holanďan měl do příštích let své mistrovství.

Pod čarou bych ještě připomněl co jsme si odhlasovali loni, tedy že chceme platit příspěvky do konce dubna ale to si jistě všichni pamatujete.