FD CUP Ammersee 2018 – už nikdy více. Takže zase za rok.

Při zpáteční cestě ze soustředění na Gardě nás čeká další tradiční „Major Regata“ na jezeře pod Mnichovem – na Ammersee. Cesta nepostrádala humorné prvky. Několik let neaktualizovaná navigace se rozhodla pro drobnou škodolibost a usoudila, že nejlepší cesta je skrz Mnichov v půl pátý odpoledne. Mimo to, že jsme najeli asi o 80 km víc, díky postávání na ucpanejch autobahnech jsme si ověřili odolnost nervové soustavy. Což se na Ammersee vždycky hodí.

Strojíme loď za už tradičního vysvětlování – kde že jsou ty Nechranice, kdy je to mistrovství, kolik piv se vypilo loni a kolik je v plánu letos….. Začínám mít pocit, že naše mistrovství bude co do účasti úplně neuvěřitelná událost a evidentně předchozí ročníky vzbudily zájem nevídanej.
Tento rok mi zde opět překvapil nečekaným zájmem českých závodníků o kvalitně obsazenou a nikterak drahou regatu. No nic, jdeme na vodu a neuvěřitelná věc, na Ammersee fouká vítr. Standartní mudrování jestli první nebo druhý oko a máme první start. Všechny ty hodiny tréningu pěkně zúročujeme a v okamžiku rozmotání kosatky se mi ten pitomej špagát od rolfoku chytil za nepoužívanej háček, co kdysi držel sedačku.Tak tohle jsem ještě nezažil. Roman piští NEJDE TO NEJDE TO NEJDE TO a já kvičím POVOL TO POVOL TO POVOL TO. No tak super, jedem, trim samozřejmě úplně nepoužitelnej, v poryvech byl vítr mnohem silnější než mezi a skákalo to o 30 – 40 stupňů v takovým tempu, že jsem to snad nezažil. V cíli 12-tý a jen nevěřícně koukáme. Další dvě rozj. jsme upatlali 2 a 2 končíme libovou desítkou. Nechápu, jak je možný na takhle velký vodní ploše tak pekelnej vítr mizernej. Večírek typickej – vysvětlování kde jsou Nechra, kolik piv loni, kolik letos atd atd…

Druhej den regaty se vítr otočil na SV a v síle – Soušek nepošle ani motorák – dáváme další čtyři rozj. Změny byly ještě o chlup výraznější 40 – 50 stupňů, ale okořeněný o pro nás zcela nepochopitelné vypínání větru na skoro nulu tu vlevo, pak vpravo, pak třeba v prostředku a pak hlavně u nás. Dojezdy 3,29,19,6 . Je třeba zmínit, že při tý trojce a pak dvacetdevítce naše nasazení bylo úplně stejný. No užili jsme si to parádně. Večer večírek jak řemen – vysvětluju kde jsou Nechra, kolik piv loni …….Kalíme jak za mlada a modlím se ke všem svatejm, ať už ráno nemusíme. Ale zmýlená neplatí. Rozhodčí nás nechce o nic ošidit a těch deset plánovanejch rozjížděk prostě ujede, ať se děje cokoliv. No dáváme tedy ještě dva kusy, my za 3 a 7 a fakt se docela radujeme, protože naše demence ve slabém větru je obecně známá a najednou taková „krasojízda“….

Pro úplnost ještě píšu, že vítězství si odnesli staří mistři GER 202 Borowski – Berlin, plachtili naprosto skvěle a na druhém místě jen pár bodů za vítězem skončil super chlápek a sympaťák Thomas Schifers s kosatníkem Wentenem GER 111. My – CZE 21 už s uctivým odstupem – ale historie se neptá – třetí.
A tak už hurá domů, k ženám a dětem a hlavně pod činky,ke švihadlům a jinejm nesmyslům, blíží se přeci nejlepší událost každé sezony – KIELER WOCHE.

Trenér

Bohatá fotogalerie zde: https://www.flickr.com/photos/diessen/sets/72157696673519115

Výsledky: flying_dutchman__overall_results__30