Diskuse

komentářů 101

 1. Ahoj všem, blíží se nám začátek sezony na Nechranické přehradě 18-19.5.2019.
  Jako každoročně je před námi povinnost přispět do společné kasy.
  Valná hromada v loňském roce rozhodla, že příspěvek bude 2000,- Kč na loď a rok.
  Prosím tedy všechny o zaslání částky na náš účet: 2901129118 / 2010.
  Jako var.symbol použijte číslo plachty a do zprávy pro příjemce Příjmení kormidelníka. Samozřejmě obdržíte nálepku, kterou dovezu na jarní Nechranice.
  Dále bych Vás chtěl informovat, že se uvolnilo jedno místo ve výboru. Jirka se chce plně věnovat přípravě a tréninku tak, aby uspěl na ME na Balatonu.
  Pokud máte někdo chuť trošku pomoct, dejte vědět. Každopádně dle stanov musíme výbor doplnit.
  Dále bych požádal o pomoc při organizaci MČR (Eurocup) na Nechranicích v září.
  Pokud máte někdo nápady co ještě zlepšit, nebo zorganizovat jinak, sem s nimi.

  Jinak se na Nechranicích vyměnili lidé, kteří se budou starat o organizaci závodů. Dle sdělení se bude vše odehrávat na kose ( velký párty stan se stánkem s občerstvením) vlajkový stožár atd.
  To je zatím vše. Věřím, že se najde dost lidí ochotných s přípravou MČR pomoci.
  Petr

 2. Díky Petrovi Jelínkovi za přidání zmínky o výstavě a nově i Tomáši Palkovskému za přidání článku o MS.

  Spolupráce s Tomášem ohledně přidání článku na web proběhla bez problémů – Tomáše jsem navedl po telefonu během 2 minut co a jak (články jsou ve WordPressu tzv. Příspěvky), povedlo se přidat fotky, takže paráda.Akorát jsem pak přidal náhledový obrázek (vpravo dole při vkládání článku).

  Pro ty, kteří by rádi podpořili web redaktorskou činností – přes WordPress to je snadné…

 3. Nazdar ve spolek,
  Tak pro zajímavost, plánujete někdo účast na Neusiedler See? Mohlo by to být prima, je to kousek a nemusela by tam být kdovíjaká zima. A konečně pro nešťasníky jako jsme my, kteří se hodlají zúčastnit misrovství Evropy na Balatonu, je Neusidler podobný typ vody.

  https://www.youtube.com/watch?v=N2M8B0Ez_yM

  Ahoj

  Pavel

 4. Aspon nekdo se nasel, celkem me osobně štve jak se celá ta pohodové parta kolem FD rozštěpila. Treba report z ŘD CZE 11 nikde , žádné fotky, žádné výsledky, žádné odkazy, viz mi prijde vůči ostatním dosti sobecké ! Co kalendáře mame ? Kde jsou? Uz je březen ! Vedení mlčí, stránky obcas neco jinak koma , FB exitus již od října. Chceme byt světový ale nedokážeme se udržet v kontaktu mezi sebou 🤔. Nezapomeňte me opet ličovat za muj názor. Komar

  1. Ahoj Komáre Díky za komentář…..článek z MS jsem poslal Ondrovi na zveřejnění dočkáš se i když nevim co je ŘD….fotky a výsledky jsme dávali na FB stejně tak jako jsou i na strankách a FB FDWorlds a sobecké to zas tak neni….vrátili jsme se před týdnem. Na ostatní naléhavé otázky ti neumím odpovědět ale určitě se někdo najde….jinak děkujeme těm pár co CZE11 fandili a napsali.

   1. Ahoj Tomáši,
    je to hezky napsané, jen bych měl poznámku, která se ale netýká tebe, že to video je neuvěřitelně amatérské. Asi to dělali místní a nepochopili, že to mí být mistrovství světa a ne představení jejich klubu. Vítěz Andás (HUN 70) na videu vůbec není, Kay-Uwe (GER 88) a Enno (NED 26) se tam párkrát mihnou. Video z našeho mistrovství je jiná třída, už si nebudu stěžovat, že kameraman tam má pár záběrů na člověka na kitu atd. :-). „Naše“ videa jsou super.

    1. Ahoj Pavle. Ono to vůbec s propagací bylo slabé. Oficiální fotky skoro žádné a nebýt divácké lodi a lidí co z ní fotili ( dali cca 200 fotek na FB), tak skoro nic není. My sami máme z celého MS cca 4 fotky. Všechno ale vynahradilo moře a skvělý jachtařský revír.

     1. To jo, ale prece jenom je to mistrovstvi sveta a Kiwi k tomu takhle mohli pristoupit, nebo ho vubec neporadat.

    2. Je třeba se uvědomit, že FD již není olympijská třída a slovy čeko kampijone je ideální pro jachtařské důchodce, kteří se chtějí řádně svézt na jedné ze stále nejvýkonnějších běžných lodí (šílenosti typu Phantom nepočítám). 😉

  2. Ahoj Komáre,

   vzhledem k časovému vytížení jsem nabídl minulý týden vedení asociace svoje místo webmastera k dispozici, technickou podporu a sponzoring provozu webu budu nadále dělat.

   Nemáš tedy zájem dělat redaktora a plnit web informacemí?

   Engine webu (WordPress) je na to jak dělaný a zvládne to kdokoli alespoň trochu PC gramotný.

   Pěkný den

   1. To je škoda, Doufám, že budeš mít alespoň čas na jachting a jako loni odjedeš všechny závody u nás.

   2. Oto nevíš tak nekomentuj tvé téma me stalo nemalé penize a dosti osobně se me dotýká, dosti me sere upjatist některých osob , které nedokážu ani v pokročilém věku pochopit ze FD je zábava , koníček ne drill a jdu pres mrtvoly kdo chce jet jeden závod ať si jede jeden závod ma k tomu své důvody, jedno jaké, proč ten a ten nejezdi kdyz ma loď co je sakra komu do toho je to jeho loď ať v ni ma treba brambory, kazdy řeší každého ja uz celkem dlouho nemam chuť závodit diky některým jedincům od loňského mistrovství sem se ujistil v tom ze to neni o zábavě ale o tom někoho porazit ta každou cenu a vim ze další podobně setkání nedopadne dobre, A plně rozumím proč Pindaci, Bobik, Stamberci a další co jezdili uz nejezdi .

   3. Ondro nevim proč bych to mel delat ja ? To je prace pro někoho kdo je v kontaktu s vedením a objizdi závody jak na běžícím pase ne pro me ja to mam na háku, je mi to uplne volný a prijde mi divny ze se půl roku nic neděje tak se ptám porovnával cizi a tyhle stránky jen pro objektivitu.

  3. Dovolím si za CZE 38 také přispět do rostoucí diskuze a stran LYNČOVÁNÍ bych autorovi doporučil standardní torturu -tj. MANŽELSTVÍ. Někteří harcovníci ji dobrovolně podstupují opakovaně jako Petr a naposled Zdeněk. Po modifikaci by říkanka zněla“ Oženíme Komára, děti naděláme!“. V opačném případě tu budeme mít 40ti leté „Staré kozly“, kteří si nepovšimli, že jejich tátové mohli být v tomto věku pomalu dědové…
   Doufám, že borci připravujete svá vetchosilná těla a těšíte se na jedinou drogu, kterou vám doktor povolí – sailing. Pro ostatní hříšníky mimo tento obor je připravený Champix/vareniklin či Selincro/nalmefen pro ty uchlastané.
   Vyjádřil jsem se dostatečně srozumitelně?

 5. Ahoj všichni,

  vše nejlepší do noveho roku 2019 a co nejlepší výsledky na vodě, samozřejmě až za CZE 2 🙂 🙂 🙂

  Ahoj

  Pavel

 6. Krásný nový rok 2019 všem dutchmenářům a létajícím holanďanům obzvláště, těším se že se všichni potkáme zase u vody.

 7. Ahoj lidi.
  Nejprve přeji všem krásný advent, bohaté vánoce a vše nejlepší v roce 2019.
  A teď to hlavní:
  Na STK v Praze byla schválena naše termínová listina na příští rok.
  Máme změnu jarních Nechranic z 11.5 na 18.5. Je to způsobeno chybou předsedy
  ALT Cadet, který nejprve potvrdil dřívější termín, ale pak došlo ke kolizi s jiným jejich závodem a tak to bude 18 . 19.5. 2019.
  Jak jistě uznáte, v našem velkém počtu, který se jarních závodů zúčastňuje, bychom to nezaplatili.
  Závod Bezdrevský kapr je stále nejasný. V pracovní verzi je naplánován na 3-4.8., ale stále s poznámkou, že to může být o týden později. Tedy 10 – 11.8.
  Sledujte tedy stránky svazu a hned jak vyjde ostrá verze termínovky budete vědět, jak plánovat dovolenou.
  Díky za pozornost Peter

 8. Tschechische Meisterschaft Nechranize – Bericht
  Und am Ende ist das Tripple voll: Mit der Tschechischen Meisterschaft schlossen Jiri Hruby und Roman Houdek CZE21 eine außerordentlich erfolgreiche Saison ab. Nachdem sie im August schon den Österreichischen Meistertitel und den Polnischen Meistertitel holen konnten und bei der Ungarischen Meisterschaft hinter HUN 70 auf den zweiten Platz landeten, machten die beiden dann das Tripel mit dem Tschechischen Meistertitel Ende September perfekt. Und das mit einer beeindruckenden Serie von vier 1. Plätzen bei mehr als reichlich Wind. Ganz international folgten dann GER 30 mit Alex Antrecht und Christian Kujan auf dem 2. Platz und SUI 1 mit Stefan Fels und Ulf Hügel auf dem 3. Platz. Bis Freitag mittag schmorte die Flotte von 32 Booten aus 7 Nationen noch in der herbstlichen Mittagshitze an Land bis sich dann am Nachmittag ein steifer Ostwind aufmachte, der in der zweiten Wettfahrt dann einem spektakulären Gewitter mit Böen um die 40 Knoten mündete und bei den an Land eilenden Booten einige Schäden verursachte. Am Samstag wurde es dann noch sportlicher als 4 Wettfahrten bei 4 bis 6 bft gesegelt wurden. Gott sei Dank unterbrochen von einem Mittags-Menü an Land quasi Lunch – was für eine super Idee. Überhaupt ist die Tschechische Meisterschaft in Nechranice als Veranstaltung auf dem Wasser und auf dem Land als EuroCup Regatta kaum zu übertreffen: Ein sehr gutes Revier mit sehr routinierter Wettfahrtleitung und eine außerordentlichen Gastfreundschaft an Land. Ich kann´s Euch nur empfehlen und komme sicher wieder! Das Gesamtergebnis findet ihr hier und viele Bilder hier. Ach ja, und weil die Meisterschaft ein echtes Medienereignis war, hier auch gleich noch der TV-Bericht. MARC GER172

 9. Ahoj všem.
  S tímto návrhem, který je domluven se všemi pořadateli, půjdeme v prosinci do Prahy na STK:
  Nechranice – 11 – 12.5. 2019
  Lipno Černá – 29 – 30.6. 2019
  Lipno Černá – 5 – 7.7. 2019 – v pátek 5.7. je svátek
  Bezdrev – buď 3 – 4.8. nebo 10 – 11.8. 2019 – upřesněno bude s Karlem Lukschem na STK v Praze
  MM Polska – 30.8. – 1.9. 2019 Termín je daný. Nekoliduje s Gardou ani jiným závodem.
  MMČR Euro Cup 2019 – Nechranice 6 – 8.9. 2019
  Nové Mlýny – 28 – 29.9. 2019 Toto je zároveň náhradní termín pro MMČR, kdyby se neodjelo na Nechranicích

  Prosím tímto závodníky z Prahy, aby se domluvili a toho 2.prosince zašli na sportovně tech. komisi.

  M. Soušek – STK – informoval o tom, že schůze STK k tvorbě CTL 2019 se uskuteční v neděli 2. 12. 2018 od 13:00 v budově ČUS na Strahově (zasedací místnost č. 234, 1. patro, vpravo na konci chodby).

  Díky Petr

 10. Termínová listina na rok 2019.
  Ahoj,
  mám to defacto celé domluvené. Jen mě napadlo,
  jestli ten poslední pohárák někdy v polovině září ( až po ME v Maďarsku 13-21.9.2019)
  neudělat taky na Lipně. V Brně máme pouze 1 loď a na jihu Čech jich je 5,
  tak je větší šance, že se tam sejdeme.
  S Evou Maruškovou už jsem o tom předběžně jednal. Jen bychom museli sehnat někoho k nám. ( 420, Fb, 500 ?)
  Jen pro FD bychom to nezaplatili.
  Čekám na vaše vyjádření, abych mohl konat.
  Tady jsou již dohodnuté závody:
  HOP regata – Nechranice – Termín se snažím dohodnout s ostatními třídami na 25 – 26.5 nebo o týden dříve.
  Lipno Černá – 29 – 30.6
  Lipno Černá – 5 – 7.7. – v pátek 5.7. je svátek
  Bezdrev – buď 3 – 4.8. nebo 10 – 11.8 – upřesněno bude s Karlem Lukschem na STK v Praze
  MM Polska – nejspíše zase Glebinów ( jako letos) – 30.8. – 1.9. Termín je daný. Nekoliduje s Gardou ani jiným závodem.
  MMČR Euro Cup 2019 – Nechranice 6 – 8.9.
  poslední 28 – 29.9. Lipno nebo Nové Mlýny – zároveň náhr. termín MČR, kdyby se mistrovství neodjelo na Nechranicích.
  Petr

 11. Ahoj všem,
  náš závod na Nových Mlýnech v termínu 28-30.9.2018
  je z důvodu nedostatku vody v novomlýnské nádrži
  přesunut na Lipno – Černá v Pošumaví – Camp Catamaran.
  Startovné 1500,- a v tom kempovné, pivo a dvakrát
  jídlo.
  Upozorňuji, že je tento závod také náhradním termínem MMČR
  pro případ, že by se Nechranice neodjely.
  Prosím všechny o zpětnou vazbu, zda se tohoto závodu 28-30.9. zúčastníte.
  Díky Petr

 12. Mm ČR k dnešku 36 lodi zatím mam trochu strach jak tohle dopadne, na Lago di Nechra chteji ještě 1m odpustit, lidé z YC Nechranice se pokusí co nejlépe vyznacit mělčiny kde je méně než 1,5m. Neni v lidských silách vybojkovat vše tak bude potreba zvýšené opatrnosti, zavodit by se mělo nahoře u ústí řeky kde by melo byt relativně hluboko nicméně i 300m od brehu je možné neco trefit jedna se hlavně o ty výběžky do vody nikdo neví jak jsou dlouhé. Doufám že se to obejde bez problémů a foukne aspoň na 2 oko 🤔😉.

 13. upřesňující informace ohledně Maďarskýho majsteršaftu.
  start první rozjížďky je v pátek 14.9. v 10:00…
  startovné je 80 euro na loď.
  ohledně ubytování – zájemci o pokoje v jachťáku (pokoje po 6os) mají dat vědět co nejdříve. Jánoš psal, že ubytko bude levné až zdarma (chep or free)…
  v pátek na nás prý čeká parádní pohoštění v podobě dobrého maďarského vína a senziš lokál bašty.
  účast mimo jiné přislíbil chorvat, slovinec a ital…

 14. Aloha všem zájemcům o účast na mistrovství Maďarska.
  posílám slíbené údaje pro orientaci.
  adresa klubu
  Spartacus Vitorlás Egylet
  8623 Balatonföldvár, Móló
  spari@spartacus.hu – o ubytování v jachťáku žádejte zde – informace Vám budou sděleny následně. Obytkáři nemusí.

  Startovné předpokládám 100Eur dle vypsání.
  Na stránkách mají uvedené NoR v maďarštině, kde je datum od 13. do 16.9. 2018 a plánované je na 11 rozjížděk. Pokud se v průběhu změní informace, především ohledně data, budu informovat. Kožich

  1. Ahoj všem. V Polsku jsem mluvil s HUN 4. Říkali, že se závodí od pátku 14.9.
   Přijet tedy stačí ve čtvrtek večer (v noci)
   Petr

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *